9 листопада - Деньукраїнської писемності та мови
Це свято було започатковано Указом президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997-го. Традиційно цього дня всіх українців запрошують написати Всеукраїнський диктант національної єдності і перевірити свої знання.
За православним календарем 9 листопада вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця — послідовника Кирила і Мефодія. Вважається, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. Існують версії, що раніше на території України застосовували кілька видів писемності, деякі з них використовували грецьку абетку або латиницю. Сучасний алфавіт української мови здебільшого складається з аналогів грецьких літер і декількох слов’янських знаків, однак раніше, крім кирилиці, використовувалася так звана глаголиця.
Учителем української мови та літератури Каліш Л.В. у 5-А класі було проведено позакласний захід " Історія писемності: від ієрогліфів до літер".Мета якого була познайомити учнів з історією та умовами виникнення письма в різних народів, поглибити їх знання про способі передачі інформації, розвивати кругозір, виховуввати любов до рідного слова - найдорожчої цінності людства.
На свято була запрошена бібліотекар школи Нікітіна Н.І., яка розповіла учням про види письма та різні погляди на зародження і розвиток української мови.
У стінах бібліотеки було організовано виставку "Мово рідна, слово рідне...!
|