Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 06.05.2024, 00:40

Бібліотека спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №6 м.Прилуки

Меню сайту
Категорії розділу
Новини [45]
У нас сьогодні так
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 5
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія нашої бібліотеки

    Середня школа №6 бере свій початок від Прилуцької приватної жіночої прогімназії. Прогімназія - це 4 класний навчальний заклад, який відповідав чотирьом молодшим класам гімназії.
    Федоренко Таїсія Іринеївна на свої кошти започаткувала, заснувала прогімназію для навчання дітей-дівчаток з єврейських родин. Дата зас¬нування - 24 січня 1907 року, про що свідчить документ із канцелярії попечителя Київського навчального округу.
    Навчалися у прогімназії 4 роки. Приміщення займало два будинки по вулиці Садовій, 59 ( нині Горького ). Було 5 основних груп ( класів де навчалося 191 учениця. Всіх службовців було 13 чоловік.
Навчальному процесу сприяла фундаментальна бібліотека,   ревізійні - описки якої нараховують 2 тисячі томів російської та зарубіжної класики.
  У прогімназії був організований збір пожертвувань, що надсилались у Московський університет для нагородження премією ім. В.О. Ключевського. Після закінчення видавали атестат. Випускниці отримували звання учительки і могли займатися навчанням дітей вдома. Пізніше була введена плата за навчання, що становила 70 крб.
   Після Жовтневого перевороту 1917 року школи підлягали державі і поступово приватні гімназії були ліквідовані. Прогімназія Федоренків була ліквідована 1 лютого 1919 року. В 1923 році на базі прогімназії була заснована 6-та трудова школа ім. К.Маркса.
    Першим директором трудової школи був Гладун Олександр Степанович.
В 20-х роках  ім’я О.С. Гладуна ( 1890-1969) було відомим у Прилуках. З 1923 року до 1931 він був директором 6-ої трудової 7-річної школи їм. К.Маркса - єдиної в той час. школи в Прилуках, де навчання велося російською мовою. Велику роботу провів Гладун по реконструкції шкільної споруди влітку 1927 року. Службові приміщення були перетво-рені на кімнати для занять. А головне - обидва шкільні будинки були з'єднані. Завдяки цим удосконаленням з'явились 7 класних кімнат, кабінет фізики, біології, кімната для трудового навчання, бібліотека, коридори, а взагалі - стаціонарна сцена для самодіяльних спектаклів.
    Бібліотекарем у післявоєнний період була призначена Власенко Паша Василівна. Бібліотека була розміщена у маленькому приміщенні і нараховувала близько 5 тис. художній книжок.
     Пізніше в 65-х роках до школи приходить працювати вчителька англійської мови Сіденко Раїса Нікіфорівна, вона ж і виконує обов'язки шкільного бібліотекаря. Бібліотека на той час займає кімнату 18 кв. метрів, де розміщуються два величезні стелажі і декілька столів, шафа і високий бар'єр, до якого ледь діставали маленькі діти. Раїса Нікіфорівна хоч і не була бібліотекарем за освітою, але в бібліотеці підтримувався належний порядок. Вся література розмішена за вимогами біб. класифікації за віком і по розділах. Раїса Нікіфорівна працювала в бібліотеці до 1978 року. 14 березня 1978 року у бібліотеку середньої школи N 6 приступає до обов'язків новий бібліотекар Нікітіна Ніна Іванівна, Це бувша випускниця цієї школи , яка у 1973 році закінчила 9 кл. цієї школи - на той час класним керівником була Шурдука Галина Гаврилівна, яка ще жива, проживає по вул. Трубарівській, директором школи був Флорізяк Олександр Степанович. Після закінчення школи Ніна Іванівна вступила до Ніжинського культосвітнього училища, закінчила його, деякий час працює завідуючою бібліотеки ст. Прилуки клуб ж.д. А коли Сіденко Р.Н. виповнилось 55 років і вона пропрацювала ще 10 на посаді завідуючої бібліотекою школи №6, їй на заміну прийшла випускниця цієї школи.
    За період роботи бібліотекарем Нікітіної Н.І. бібліотека займає де одну кімнату, поряд з бібліотекою, там розміщується фонд підручників. Тоді у 80-х роках бібліотеки починають одержувати підручники, які видають дітям безкоштовно. Спочатку багатодітним, малозабезпеченим, сиротам, а потім поступове всім дітям, які навчалися у школі.
Форма входу
Звіримо час?
Ми святкуємо
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Пошук
Календар
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz