Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 19.05.2024, 05:54

Головна » 2014 » Січень » 22 » Подвиг українських юнаків під Крутами - символ національної честі
Подвиг українських юнаків під Крутами - символ національної честі

29 січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути (за 18 км від м. Ніжина Чернігівської об­ласті ) на лінії Москва-Бахмач-Київ відбувся нерівний бій помічного куреня студентів січових стрільців юнацької школи ім. Б. Хмельницького та гайдамаків із загоном більшовицької армії. У нерівному бою загинула майже половина юних незагартованих бійців, серед яких був і коман­дир студентського куреня сотник Омельченко. Опір під Крутами стримав на кілька днів за­воювання Києва більшовиками і мав важливий вплив на вирішення Брестської угоди.

В рамках відзначення даної події бібліотекарем школи було організовано виставку літератури та проведено бесіду із учнями старших класів.

19 березня 1918 року на Аскольдовій мо­гилі відбувся похорон юних борців за вільну, незалежну Україну. Трагедія під Крутами знайшла палкий відгук у серцях свідомих українців усього світу. Відомі поети, прозаїки, пу­бліцисти опублікували щирі й зворушливі статті у вільній пресі про цю подію. Подвиг героїв Крут навічно увійшов у літопис боротьби за незалежність України як свідчення не­зламності духу українського народу, його споконвічного прагнення до волі і справедливості. Пропонуємо вашій увазі статтю письменниці Людмили Старицької-Черняхівської, яка була надрукована 24 березня 1918 року у газеті «Нова Рада».

З даною статею запрошуємо ознайомитись на нашому сайті в розділі "Читальний зал"/"Цікаві публікації"

Категорія: Новини | Переглядів: 366 | Додав: Наталя | Рейтинг: 0.0/0